Për të gjithë të apasionuarit pas aventurave sportive natyrore të ngjitjes, Tirana Climbing Project zbulon të paktën katër destinacione panoramike, si ai i Bovillës, Brarit, Krrabës, dhe Petrelës, vetëm 30 minuta larg qendrës së Tiranës, për t’u eksploruar.
Gjithashtu, në datat 🗒️28-30 Tetor 2022 do të mbahet Festivali i Kacavjerrjes, vendi ideal për ata që duan të mësojnë më shumë rreth kacavjerrjes dhe alpinizmit🧗, mbështetur nga Sustainable Rural Development dhe GIZ Albania

NA NDIQNI

Facebook: AKZM Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura
Instagram: @akzmalbania
Twitter: @akzmalbania

NA KONTAKTONI

Telefono:
E-mail: Info@akzm.gov.al
Adresa: Bulevardi “Dëshmoret e Kombit” Nr.1,1001,Tirane

Orari
E hënë – E enjte 08:00 – 16:30
E Premte 08:00 – 14:00

MINISTRIA E TURIZMIT DHE E MJEDISIT

ZBULO MË SHUMË PËR AKZM